MF kronika: 2018 vasaris

Pasidalinkite

Vasario mėnuo mums ne tik atnešė arktinius šalčius, bet ir futbolo sezono pradžią. Tradiciškai pateikiame keletą labiausiai mus užkabinusių įvykių.

Gūglinimo ekspertai. Vasario 1 dieną I lygoje rungtyniaujantis Panevėžio klubas pasirašė sutartį su iš Angolos kilusiu futbolininku Barkley Miguel-Panzo. Visa tai būtų likę tik Lietuvos klubų kasdienybe, jei ne panevėžiečių noras pasigirti naujoku. Bėda, kad jie nelabai persistengė ieškodami ir tikrindami informaciją apie tą naujoką – vienas žvilgsnis į Wikipedia ir viskas į klubo svetainę. Taip gimė legenda apie anglų Championship’o žvaigždę Lietuvoje (ne kiekvienas gi muša antroje pagal pajėgumą lygoje 24 įvarčius). Bet nutiko dar viena bėda – dabar 2018 metai ir gūglinti daug kas moka. Tad netrukus paaiškėjo, kad Panevėžio naujokas yra ne tiek futbolo, kiek Wikipedia žvaigždė. Ir tada pasipylė naujienų srautas – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (pavyzdys – The Sun tekstas). Galiausiai buvo priversti sureaguoti ir panevėžiečiai, pareiškę, kad nieko čia tokio – vis vien žiūrėjome, ar moka paspirti kamuolį. Taip, nieko čia tokio, tiesiog ir gūglinti reikia mokėti.

Kai niekur neskubi. Vasario 14 dieną, kai iki A lygos starto buvo likę tik dešimt dienų, LFF Vykdomasis komitetas susirinko ir po ilgų diskusijų priėmė ne vieną svarbų sprendimą. Pavyzdžiui, tik tada oficialiai patvirtinta, kad aštuntuoju A lygos dalyviu tampa Kauno Žalgiris. Tik tą dieną patvirtintas ir A lygos tvarkaraštis. Ir dar Vykdomasis komitetas nusprendė, kad reikia kiekvieno užsieniečio registravimą apmokestinti 500 eurų. Čia tam, kad klubai neatsipalaiduotų per likusias dešimt dienų. Tikriausiai bet kurioje kitoje šalyje tokie sprendimai būtų priimti iškart po 2017 metų pabaigos, bet mes ne tokie – mes tikrai niekur neskubam.

Rekordas. Lietuvos futbole vasario mėnesį užfiksuotas naujas rekordas – anksčiausiai (vasario 24 dieną) pradėtas Lietuvos futbolo čempionatas. Čempionatas startavo savaite anksčiau nei pastaruoju metu buvo įprasta tik tam, kad nereiktų žaisti iki lapkričio pabaigos. Greičiausiai ne visi žiūrovai apsidžiaugė tokiu sumanymu. Ypač tie, kuriems teko kęsti šalčius Klaipėdos dirbtinės dangos aikštėje, stebint Palangos ir Jonavos dvikovą. O juk būtų pakakę tik pažiūrėti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos viešai pateikiamą informaciją (vasario mėnesio vidutinė temperatūra yra minus 4 laipsniai, o lapkričio – plius du), kad kiltų abejonė dėl tokio sumanymo.

Ir gudri višta uodegą įsidilgina. Vasaris baigėsi seniai neregėtu skandalu – Vilniaus Žalgiris dvikovoje su Kauno Žalgiriu į aikštę išleido praėjusių metų paskutinėse rungtynėse raudoną kortelę prieš save išvydusį žaidėją. Drausmės kodeksas ir LFF Varžybų nuostatai tokiais atvejais itin griežti – žaidėjas privalėjo sezono pradžioje atlikti bausmę už praėjusio sezono nuodėmes, o jei to nepadarė – klubui įrašomas pralaimėjimas. Po to, kai vos ne visos žiniasklaidos priemonės pradėjo trimituoti apie tokį drausminių taisyklių pažeidimą, LFF savo interneto svetainėje paskelbė, kad Drausmės komitetas pradėjo tyrimą. Jau kovo pradžioje Drausmės komitetas priėmė savo verdiktą, kuris nepatiko vilniečiams. Tad, kaip sakoma serialuose: laukite tęsinio.

Mėnesio citata:

Šis teisėjas mūsų tiesiog nemėgsta.

Kauno Stumbro treneris M.Barreto surado universalią formulę bet kuriam pralaimėjimui pateisinti. Tiesa, greičiausiai toks pasiteisinimas (ir dar krūva į mėnesio citatą galinčių pretenduoti teiginių) susilauks nelabai pageidaujamo įvertinimo iš LFF.


Pasidalinkite

Related posts

One Thought to “MF kronika: 2018 vasaris”

  1. tu

    man patinka futbolas

Comments are closed.