MF kronika: 2017 rugsėjis

Pasidalinkite

Rugsėjo mėnuo Lietuvos futbole buvo kupinas naujų dalykų. Ir naują vadą išsirinkome, ir naują Taurės laimėtoją turime, ir naują agresyviausią fanų grupę kai kas užfiksavo …

Nutrūkusi serija. 2017 metų rugsėjo 24 diena pateko į Lietuvos futbolo istoriją kaip diena, kai nutrūko ilgiausia laimėtų titulų serija Lietuvos futbolo istorijoje. Kauno “Stumbras” netikėtai Taurės finale 1:0 įveikė Vilniaus “Žalgirį” ir sustabdė seriją ties skaičiumi “šeši”.

Naujas vadas. Paskutinę rugsėjo dieną LFF nariai, susirinkę į konferenciją, išsirinko naują prezidentą. Juo tapo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius. Kiek davė interviu būsimasis prezidentas, tiek kaip svarbiausią savo darbą įvardijo Lietuvos futbolo reputacijos ir įvaizdžio pagerinimą. Tiesa, kai 15min žurnalistas Marius Bagdonas tiesiai paklausė, kaip pavyks pagerinti tą reputaciją ir įvaizdį, kai Vykdomajame komitete sėdi labai margą praeitį turintys A.Pukelis ir Ž.Buzas, T.Danilevičius atsakyti negalėjo. Atrodo, kad reputacijos ir įvaizdžio gerinimo iššūkis taip ir liks neįveiktu.

Už vieną muštą dešimt nemuštų duoda. Rugsėjo 16 dieną nutiko retas įvykis mūsų futbolo aistruolių gyvenime – konfliktas tarp “Trakų” ir “Sūduvos” fanų, peraugęs į rimtesnį apsistumdymą ir apsidaužymą tribūnose. Gal pats konfliktas nebūtų iššaukęs tiek žiniasklaidos dėmesio, jei nei vieno veikėjo polinkis hiperbolizuoti. Taip ir liko paslaptimi, kada ir kur nutiko tokie šiurpą keliantys dalykai: “+-130-140 kilogramų sveriantis urodas kartu su kitais save vadinančiais futbolo fanais pribėga prie nepilnametės mergaitės ir pradeda ją spardyti”.
Aišku, muštynės tribūnose futbolo nepuošia, bet ir žalos padarytų mažiau, jei tie, kurie skleidžia žinią visuomenei, nemaišytų į vieną kebeknę faktų ir fantazijų.
Visgi ir visoje šioje situacijoje galime įžvelgti vieną pliusą – pagaliau visi sužinojo, kad ir kelintą sezoną kitoje savivaldybėje žaidžiantis Trakų klubas turi savo organizuotus fanus.

Svarbiausia dalyvauti. Devyniolikmečių merginų rinktinė namie pralaimėjo visas trejas atrankos į Europos čempionatą rungtynes bendru rezultatu 2:10, bet rinktinės treneris V.Jančauskas labai neliūdėjo. O ir ko čia liūdėsi, jei 1:5 prieš danes vertini kaip “sužaidėme garbingai”, o po pralaimėjimo slovakėms esi patenkintas, nes buvo “žaidimo kokybė”.

Mėnesio citata:

Viešas kivirčas tarp LFF senbuvių ir praėjusią gegužę jų vargais negalais iš prezidento posto iškrapštyto Edvino Eimonto iškėlė į paviršių tonas dumblo, kuriame it Čepkelių raiste klimpsta populiariausia sporto šaka pasaulyje.

Tikriausiai jaunystėje Delfi žurnalistas M.Augustis svajojo būti poetu, nes niekas kitas su tokiu polėkiu Lietuvos futbolo nuopolių ir pakilimų neaprašinėja.

 


Pasidalinkite

Related posts

Leave a Comment