MF kronika: 2016 metų balandis

Pasidalinkite

Balandis Lietuvos futbole buvo įdomus. Ir ne vien skandalingas (nors ir to netrūko). O tai jau didelis pasiekimas mūsų futbole.

LFF eina į viešumą. Balandžio mėnesį pamatėme tikriausiai ryškiausius skirtumus tarp buvusio ir dabartinio LFF prezidentų. E.Eimontas puikiai išnaudoja savo komunikacinius gebėjimus ir nebijo eiti į viešas diskusijas. Atrodo, kad aukščiausios Lietuvos futbolo personos pasikeitimas šiek tiek pravėrė ir duris į aukščiausių Lietuvos politikų kabinetus.
Tai dar nereiškia, kad Lietuvos futbolas pasuko nauja ir teisinga kryptimi, tačiau bent jau įvaizdžio gerinimo prasme žingsniai tikrai svarbūs. Gal po jų permainų vėjai papūs ir į kai kurias apkerpėjusias LFF struktūras.

Pusdienio skandalas. Taip galima būtų įvardyti nedidelį triukšmelį, kilusį dėl dviejų dopingo vartojimu įtartų futbolininkų. Viskas buvo per pusdienį išaiškinta, o futbolininkai sugrąžinti į futbolą. Tačiau toks “skandalas” gali būti įvertintas ir kaip eilinė LFF komunikacijos “įgriuva”. Tokia informaciją turėtų ne žiniasklaida pirmoji pateikti, o pati LFF, su patikslinimu, kas ir kada priims sprendimą. Taip vyktų idealiam pasaulyje, o mes su LFF gyvename kažkur paralelinėje visatoje.

Gerojo investuotojo paieškos. Nepaisant to, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje su užsienio investuotojų atėjimu patirtos skambios įgriūvos (galima prisiminti “Vėtros”, “Dainavos”, “Bangos” atvejus), vairą į užsieniečių rankas perdavė dar vienas Lietuvos klubas – Kauno “Stumbras”. Ir nors LFF teigia, kad “tyrimo metu nustatyta, kad nėra pagrindo įtarti šiuos asmenis neskaidriais veiksmais“, tai dar nereiškia, kad kauniečiams pavyko ištraukti sėkmingą bilietą, nes “tikrinami” buvo ir į Gargždus bei Alytų atkeliavę “investuotojai”. Tikriausiai tik po metų ar dvejų pamatysime, ar deklaruojami investuotojų tikslai atitinka jų realiai siekiamus tikslus.

Žalgirių mūšis. Po kiek ilgesnės pauzės vėl išgirdome žvangant ginklus. Vilniaus “Žalgiris” po Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos sprendimo, kad kauniečiai pažeidžia išimtines vilniečių teises, pasidžiaugė, kad liko tik vienas Žalgiris, o Kauno “Žalgiris” pareiškė, kad sprendimas yra nesąmoningas ir bus skundžiamas aukštesnėms instancijoms. Tad įsitaisykite patogiau, kova dar nebaigta.

Mūšis dėl pinigų (3). Pirmą oficialų raundą dailiu smūgiu varžovui į pasmakrę laimėjo “Tauras”. Ir nors Vacys Lekevičius guodžiasi, kad ta suma Klaipėdos nenuskandins, o Tauragės neišgelbės, net pagal oficialiai skelbtą “Atlanto” biudžetą 100 tūkstančių eurų – jau šeštadalis biudžeto.
Įdomiausiai visoje istorijoje skamba pinigų kelionė iš “Atlanto” į “Taurą” – 70 tūkstančių grynais, be dokumentų ir vien “vyriškai susitarus”. Lyg už lango ne 2016, o 1996.

Mėnesio citata:

Tikslai keliami ne tam, kad būtų pasiekti, o tam, kad būtų sukeltas ažiotažas.

M.Nikoličius ir “Žalgiris” šiemet papildė vadybos teoriją, įvesdami naują tikslų kategoriją – keliantieji ažiotažą. Kažkas tokio, kas yra kieta, bet pasiekti nebūtina. O kuo anksčiau nepasieki – tuo ažiotažas didesnis.


Pasidalinkite

Related posts