A lyga po pirmojo rato

Pasidalinkite

A lygos klubai sužaidė pirmąjį čempionato ratą, tad galima įvertinti kai kurias pirmąsias 2018 metų tendencijas. Tiesa, nevertinsime pačių klubų pasirodymo ir rezultatų aikštėje, nes nemaža dalis vis dar ieško tiek optimalios sudėties, tiek savojo žaidimo. Tačiau jau galima atlikti preliminarią analizę, koks bus šių metų A lygos veidas. Kiek laiko aikštėje gaus Lietuvos futbolininkai, kokias užsienio šalių futbolininkų pajėgas pasitelks klubai ir ar atsiras vietos jaunajai kartai.
Pastaba: toliau pateikiami statistiniai duomenys iš jau sužaistų rungtynių – t.y., įskaičiuotas ir 18 turo susitikimas tarp Trakų ir Palangos, kuris buvo sužaistas kovo 18 dieną. Tad visos komandos yra sužaidusios po 7 rungtynes, o Trakai ir Palanga – po aštuonias.

Bendras futbolininkų skaičius. Iš viso rungtynėms jau buvo registruoti 177 futbolininkai. Tiesa, aikštėje jų pamatėme mažiau – tik 154. Jei iš 75 registruotų legionierių aikštėje pasirodė 72, tai iš 102 lietuvių nors minutę žaidimo laiko gavo tik 82 (žr. lentelę).

  

Per metus A lygos komandos “paseno”. Kaip ir 2017 metų sezone, taip ir šiemet jauniausią sudėtį turėjo Stumbras. Tačiau jei pernai vidurkis buvo 22,6 metų, tai šiemet jau 23,77. Vyriausios komandos statusą išlaikė Sūduva. Tačiau taip pat “paseno” – nuo 28,4 metų iki 29,9. Jaunesniais tapo tik Žalgiris (minus 1,3 metų) ir Trakai (minus 0,2 metų).

Lietuvių ir legionierių santykis. Kol kas Lietuvos futbolininkai aikštėje praleidžia daugiau laiko nei legionieriai (žr. paveikslą), tačiau jei žiūrėtume į tendencijas, tai atrodo, kad artmiausiu metu svarstyklės gali pakrypti į legionierių pusę. Jei pirmame ture lietuviai žaidė 54 procentus viso galimo laiko ir išlaikė persvarą per vėliau vykusius 2-5 turo susitikimus, tai šeštajame ture lietuvių laikas aptirpo iki 49 proc., o septintajame net iki 47,5 proc.

Visos lygos rodiklius gerina Kauno Žalgiris, kuris savo sudėtyje kol kas turi tik du legionierius, tad iki artimiausio registracijos periodo tikriausiai išliks lietuviškiausia komanda. Jonava yra antrasis klubas, kuris visose rungtynėse aikštėje lietuviams suteikė daugiau nei pusę galimo žaidimo laiko. Tuo tarpu kiti klubai jau turėjo rungtynių, kuriose dominavo legionieriai. Jei Atlantas ir Trakai tokių dvikovų turėjo po vieną, tai Stumbras ir Sūduva apskritai nei vienose rungtynėse aikštėje neturėjo lietuvių daugumos.

Legionieriai. Kaip minėta, iš viso buvo registruoti 75 legionieriai. Daugiausiai atstovų A lygoje turi Kroatija – net 9 (žr. paveikslą).

Labiausiai “kroatiška” yra Sūduva, turinti 4 Kroatijos piliečius (tiesa, vieno dar nematėme aikštėje), tačiau ir ji neprilygsta Stumbrui, kuris į aikštę jau leido 7 Portugalijos piliečius. Be to, Stumbras jaučia palankumą ir ta pačia kalba kalbantiems brazilams. Jų kauniečių ekipoje 3.

Lietuvos jaunimas. Nuo šių metų LFF bando motyvuoti klubus daugiau pasikliauti Lietuvos jaunimu. Patvirtintoje “Lietuvos jaunimo integracijos į profesionalų vyrų futbolą” programoje A lygos klubams pažadėti trys prizai (50, 30 ir 20 tūkstančių eurų) už tai, kad jų sudėtyje nuolat matysime jaunus (gimusius 1997 metais ir jaunesnius) futbolininkus. Kol kas jaunų futbolininkų aikštėje praleidžiamu laiku išsiskiria Atlantas, o nuo jo bando neatsilikti dar trys klubai (žr. lentelę).

Tiesa, nei vienas iš klubų kol kas neturi nei vienos “įskaitinės minutės”, nes dar nesužaista tiek rungtynių, kad būtų įvykdytas 720 minučių (iš jų 5 rungtynės be keitimų) per sezoną reikalavimas. Tiesa, jau artimiausiu metu šią ribą peržengs A.Levšin iš Atlanto ir R.Šveikauskas iš Palangos.
Beje, padalinti prizus nebus taip paprasta. Programoje numatyta, kad klubui bus dvigubinamos minutės (taškai), jei žais paties klubo išugdytas futbolininkas. Be to, į bendrą taupyklę dar įkris ir tos minutės, kurias futbolininkas sužais oficialiose Lietuvos jaunimo rinktinių rungtynėse.
Programoje LFF yra įsipareigojusi: “LFF Varžybų skyrius su Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacija (LVJFA) kas mėnesį pateikia einamąją informaciją apie jaunųjų žaidėjų sužaistas minutes. Statistika apie jaunųjų žaidėjų sužaistas minutes yra viešai skelbiama LFF svetainėje“. A lyga vyksta jau trečias mėnuo (antras, jei nebūsime priekabūs), bet jokios informacijos kol kas dar nematėme. “Pasižadėjom ir pamiršom” – kažkur jau girdėta formuluotė.


Pasidalinkite

Related posts