MF kronika: 2018 sausis

Pasidalinkite

Sausio mėnesį A lygos klubai vėl žengė į aikštes, o I lygos klubai bent jau pradėjo burti naujas sudėtis. Mes nefiksuosime visų pirmojo mėnesio smulkmenų, o tik įvardysime keletą nekasdienių sausio nutikimų. Ir dar Utenos mero lūpomis patarsime, kur nereikia kišti nosies.

Tiesiai arčiau, aplink greičiau. Sausio 8 dieną Sūduva pranešė, kad nutraukė sutartį su Jeremy Manzorro, pastarajam “panorus ieškotis klubo kitoje šalyje”. O jau sausio 15 dieną paaiškėjo, kad ta kita šalis – Lietuva, o tas ieškotas klubas – Sūduvai praėjusio sezono finiše nusileidęs Žalgiris. Lietuvoje yra buvęs ne vienas atvejis, kai pajėgus žaidėjas įsiliedavo į tiesioginio konkurento gretas, bet čia tikriausiai buvo pirmasis atvejis, kai buvo pasirinktas toks vingiuotas kelias, kai pirma žaidėjas pasinaudoja sutartyje numatyta galimybe tapti laisvuoju agentu, o jau tada atsiduria konkuruojančiame klube. Paslaptimi lieka tik tai, kiek šie manevrai kainavo vilniečiams.

Autoritetai į tribūnas. Vacys Lekevičius yra baustas ne vieną kartą įvairiomis bausmėmis. Paprastai tai būdavo bausmės už kokį netinkamą fizinį veiksmą, tačiau šįkart Atlanto generalinis direktorius sulaukė nušalinimo nuo klubo veiklos … už fantaziją. Praėjusio sezono pabaigoje V.Lekevičius, remdamasis menama informacija iš lažybas prižiūrinčios institucijos, apkaltino savo paties vadovaujamo klubo žaidėjus lažybomis. LFF nusprendė, kad tokios fantazijos vertos šešių mėnesių diskvalifikacijos. Bent jau teoriškai V.Lekevičius dabar Atlanto veiksmus turėtų stebėti tik iš tribūnos.

Originali strategija. Kitaip ir nepavadinsi tarpsezonio Jonavos veiksmų. Vos tik pasibaigus 2017 metų sezonui jonaviškiai vieno po kito skelbė naujienas apie pratęstas sutartis su lietuviais futbolininkais, vėliau pranešė apie komandos treneriu paskirtą buvusį Dainavos strategą Darių Gvildį, o tada, kai jau visi patikėjo, kad lietuvis treneris padarė solidų karjeros žingsnį, pristatė naują komandos vyriausiąjį trenerį portugalą Filipe Ribeiro. Paprastai klubai pradeda nuo vyriausiojo trenerio pasirinkimo, o jau jis renkasi sau padėjėjus ir tuos, kurie aikštėje gali įgyvendinti jo idėjas. Bet Jonava nesirenka paprastų kelių.

Nežinomi talentų keliai. Sužibėjo jonaviškiai ir informuodami apie komandą papildžiusius naujokus. Ismael Fahad buvo pristatytas kaip “talentingas saugas iš Anglijos”, tačiau pristatant jo karjeros vingius visiškai “pamirštas” didingas etapas 2017 metų antroje pusėje II lygoje rungtyniavusioje Kretingos Minijoje. Atrodytų, kad turime rimtą pretendentą į metų “komunikacijos virtuozų” titulą, tačiau jau po savaitės jonaviškius iš pretendentų išmetė panevėžiečiai (bet čia jau vasario kronikų tema).

Trečias kartas nemeluos? Po to, kai du kartus užėmė paskutiniąją vietą A lygoje Kauno Žalgiris jau buvo nusiteikęs praleisti bent sezoną I lygoje. Tačiau tada pokštą iškrėtė Utenis, nusprendęs trauktis iš A lygos. Taip kauniečiai vėl tapo vienais iš pretendentų į A lygą, o kai Banga nusprendė nešokti aukščiau bambos, tai ir vieninteliais. Galiausiai su tokia situacija sausio mėnesį teko susitaikyti ir A lygos klubų asociacijai, iki tol atkakliai ieškojusiai kitų kandidatų į degančią vietą. Tad Kauno Žalgiris greičiausiai (tai dar turi formaliai patvirtinti Vykdomasis komitetas) taps naujuoju Lietuvos rekordininku – du kartus iš eilės neiškritusiu silpniausiu lygos klubu. Gal trečias kartas nemeluos ir kauniečiai pagaliau pakils iš aštuntosios pozicijos?

Mėnesio citata:

Aš buvau tas, kuris pasisakė prieš „Utenio“ žaidimą A lygoje, matydamas situaciją, Lietuvos futbolo būklę. Mūsų žmonės buvo ambicingi, jie bandė dalyvauti ir pakreipti futbolą šiuolaikiška linkme. Bet mes, Utena, 27 tūkst. gyventojų miestas, nesukursime stebuklų nei Lietuvos krepšinio, nei futbolo šakose. Todėl aš buvau vienas tų žmonių, kurie sakė: žaiskite pirmojoje lygoje ir nekiškite nosies ten, kur nereikia.

Utenos rajono meras Alvydas Katinas netiki stebuklais ir nekiša nosies, kur nepriklauso. Ir kitiems taip pataria.


Pasidalinkite

Related posts

Leave a Comment