MF kronika: 2017 lapkritis

Pasidalinkite
 • 11
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Paprastai lapkričio mėnuo Lietuvoje būdavo sąlyginai ramus – Žalgiris užbaigdavo formalumus, o kiti kartais pasipešdavo dėl žemesnių vietų. Šiemet aistros virė iki paskutinio turo.

Naujas karalius. Po keturių sezonų viršūnėje Žalgiris šį rudenį gavo skambų antausį. Sūduva, pastaruosius sezonus balansavusi tarp trečios ir ketvirtos vietos, šio sezono antroje pusėje taip įsibėgėjo, kad pakeliui tą patį Žalgirį du kartus pervažiavo 3:0 ir pirmą kartą klubo istorijoje pasidabino aukso medaliais. Šis marijampoliečių triumfas sukėlė euforiją ne tik Marijampolėje, bet ir Lietuvos žiniasklaidoje. Senokai turėjome tiek daug tekstų apie lietuvišką futbolą, kiek užderėjo šių metų lapkričio mėnesį.

Atėjau, pamačiau, … išmetė. Baltarusis Aleksandr Brazevich Žalgiryje praleido mėnesį – nuo spalio 24 dienos iki lapkričio 24 dienos. Nelabai svetinga Lietuva mūsų kaimynui – praktiškai visi bandymai (Kaune, Tauragėje, Vilniuje) baigėsi ankstyvu atsisveikinimu. Vienintelis pliusas – dabar A.Brazevich CV bus šiek tiek gražesnis nei po paskutinio bandymo Tauragėje. Jei tada per 18 susitikimų patirta 16 pralaimėjimų, tai dabar per penkis turus iškovotos net trys pergalės. Aišku, Žalgirio vadovai tai įvertino ne kaip NET, o kaip TIK ir parodė baltarusiui duris. O kol A.Brazevich krovėsi lagaminus, susitarė su Aurelijumi Skarbaliumi.

Nepavykusi ispaniška partija. Šachmatuose ispaniška partija išsiskiria agresyvoka pradžia, bet ta agresyvi pradžia ne visada reiškia pergalę. Taip nutiko ir Uteniui. Vasarą nustebinę Lietuvą gausiu būriu legionierių ir pirmosiomis mūsų futbolo istorijoje rungtynėmis be lietuvių aikštėje, rudenį uteniškiai driokstelėjo pareiškimu, kad veržiasi diržus ir keliauja į I lygą. Vėl sujudo lietuviška žiniasklaida – ir smerkė Utenį, ir bandė suprasti priežastis, kodėl taip nutiko. Tylu buvo tik Lietuvos futbolo viršūnėse.

Lietuviški stadionų statybos ypatumai. Gražiomis vizualizacijomis prasidėjusios kalbos apie Kauno Dariaus ir Girėno stadiono atnaujinimą sunkiai virsta kūnu. Iš pradžių užtruko techninių dalykų sureguliavimas, vėliau netikėtai špygą parodė Vyriausybė (tiesa, vėliau persigalvojo ir patvirtino, kad skirs dalį pinigų), o galiausiai paaiškėjo, kad stadioną atnaujinti tikėtasi pigiau nei norėtų statybininkai. Dabar teks dalį procedūrų prasukti iš naujo tad ta žadama šventė atnaujintame stadione 2019 metais atrodo pernelyg ankstyva. Kauniečiai gali guostis nebent tuo, kad buvo pakankamai didelis susidomėjimas – savo pasiūlymus teikė net septynios bendrovės.

Kas yra Porto Alegrė? Tie, kurie studijavo politikos mokslus arba viešąjį administravimą, pasakytų, kad Porto Alegrė yra Brazilijos miestas, pagarsėjęs tuo, kad pirmasis pradėjo taikyti sparčiai plintantį piliečių dalyvavimo metodą – dalyvaujamąjį biudžetą. Atrodo, kad atsakymą į klausimą, kas ir kur yra Porto Alegrė, artimiausiu metu geriausiai Lietuvoje turėtų žinoti Jonavos gyventojai ir vietos futbolininkai. Tyliai ramiai Jonavos sporto direktoriumi tapo Renato Cecatto, kuris viename iš socialinių tinklų prisistato kaip kilęs iš Porto Alegrės. Jei dabar klausiate “kas toks, kas”, tai tas besišypsantis vyrukas, kurį galima pamatyti Jonavos klubo naujienose apie pratęstas sutartis su M.Dapkumi ir A.Tručinsku. Tuose pačiuose socialiniuose tinkluose galima pamatyti kaip R.Cecatto panašiai džiaugiasi, kai sutartį su Kauno Žalgiriu pasirašė brazilas Brunno de Amorim Leite (arba tiesiog Brunno). Gali būti, kad artimiausiu metu ir Jonavoje pamatysime daugiau R.Cecatto tautiečių. Bet čia jau iš serijos “pagyvensim, pamatysim”.

Mėnesio citata:

Mesčiau ir šiandien, bet negaliu – yra įsipareigojimai miestui, kitiems partneriams. Jeigu jūs imtumėte, iškart atiduočiau. Rimtai.

Tokį viliojantį pasiūlymą iš Sūduvos prezidento Vidmanto Murausko gavo žurnalistas Giedrius Vaitkevičius, paklausęs, ar nebuvo kilusi mintis viską mesti. Reikia tikėtis, kad Giedrius rimtai svarsto tokį rimtą pasiūlymą.


Pasidalinkite
 • 11
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *