MF kronika: 2016 metų vasaris

Pasidalinkite

Žvilgtelėkime atgalios ir įvertinkime, kas įdomaus nutiko Lietuvos futbole per ilgąjį vasarį. Ar tapo vasaris Lietuvos futbolo pavasario pranašu?

Pirmasis pavasario pranašas. Nors apie tai, kad nuo 2016 metų sezono A lygos reikalais rūpinsis klubų asociacija, prabilta dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, sutartis tarp LFF ir asociacijos pasirašyta tik paskutinę žiemos dieną. Tad nuo šios dienos galima skaičiuoti šimtą dienų, kai “nauja valdžia” nekritikuojama, o vėliau jau imti pliekti iš visos širdies. Kas nespėjote paskaičiuoti – nuo birželio 8 dienos.

Užsispyrėlių sutramdymas. Nepanoro Jonavos “Lietava” keisti trenerio – negavo A lygos licencijos. O kad tas noras atsirastų, tai LFF Vykdomasis komitetas priėmė į A lygą, tačiau nustatė itin trumpą terminą trūkumams pašalinti. Taip Jonavoje darbo atsirado Robertui Poškui.
Nežinia, ar šią istoriją reiktų vertinti kaip pamoką “Lietavai”, kad taisyklių reikia laikytis, ar tiesiog LFF kietakaktiškumo patvirtinimu. M.Bezykornovas jau praktiškai įrodė, kad jam pakanka kompetencijos laimėti kelialapį į aukštesnį lygį, tai gal reikėjo leisti ir pabandyti tame aukštesniame lygyje. Formaliems reikalavimams įgyvendinti galima duoti ir ilgesnį terminą, ypač, kai PRO licencijos turėjimas apie žmogaus gebėjimus pasako dar mažiau nei koks buhalterijos kursų baigimo pažymėjimas.

Futbolo sutemos Saulės mieste. Dar sausio mėnesį skelbę apie potencialius investuotojus, vasario pradžioje “Šiaulių” futbolo klubo vadovai iškėlė baltą vėliavą. O vasario pabaigoje tą patį padarė ir šiauliečių U-19 komanda, rungtyniavusi Elitinėje U-19 lygoje. Tad kuriam laikui Šiauliai liko vien tik moterų futbolo sostine, o vyrai stačia galva nėrė į mėgėjų futbolo vandenis.

Prastas tas kareivis, kuris nenori … pasprukti iš Kelmės? Kad gudrių žmonių Lietuvoje niekada nestigo, dar kartą patvirtino Kelmės “Kražantės” vadai. Pamatę “Šiaulių” agoniją kelmiškiai sukurpė Ostapo Benderio vertą planą – iš Kelmės persikelti į kaimyninius Šiaulius. Tik kad Šiauliai – ne garsieji Vasiukai, tai nepuolė išskėstomis rankomis pasitikti Kelmės futbolo klubo. Nepritarė tokiems viražams ir LFF. Tad “Kražantei” iki generolų teks augti Kelmėje. Bent jau kol kokia nauja idėja galvon nešaus.

Kelias tolimas ir ilgas. Ne vieno ir ne kartą kritikuotas S.Stankus buvo priverstas užleisti LFF Techninio skyriaus vadovo postą R.Statkevičiui. Tiesa, šiuos pokyčius galima pavadinti tik kosmetiniais, nes S.Stankus kol kas lieka ir vieno iš LFF narių – Futbolo techninio vystymo asociacijos – vadovu ir, kas dar svarbiau, vienu iš Vykdomojo komiteto narių. Tad iki tikrųjų permainų dar ilgas kelias.

Mėnesio citata:

Idėja rutuliojosi labai greitai: sužinoję, kad „Šiauliai“ nedalyvaus LFF I lygoje, po dviejų dienų jau parašėme prašymą, nebuvo kada diskutuoti.

Taip į klausimą, ar pasiteiravo kelmiškių nuomonės apie “Kražantės” emigraciją į Šiaulius, atsakė klubo vadovas Edvardas Jokantas. Kaip liaudis sako: kur pinigai, ten ir draugai.


Pasidalinkite

Related posts

Leave a Comment