MF kronika: 2016 metų sausis

Pasidalinkite

2016 metų pradžioje Lietuvos futbolas ir toliau mėgavosi visuomenės ir žiniasklaidos dėmesiu. Tiesa, kaip ir tampa įprasta, dažniausiai skambėjo ne pagyrimai.

Maištininkas žuvo, šlovė drakonui! Ši seno sovietinio animacinio filmo frazė iliustruoja visas naujos LFF vadovybės rinkimo ir skyrimo peripetijas. Apie tai, kas turėtų nutikti, kad Lietuvos futbolo vadovybė pasikeistų, jau rašiau. O šįkart nutiko dar paprasčiau nei minėtame animaciniame filme – maištininkai pasitraukė iš kovos, o LFF senbuviai tiesiog pakeitė kėdes.

Naujas formatas. Didelių diskusijų neiššaukė sausio viduryje LFF Vykdomojo komiteto (dar senosios sudėties) priimtas sprendimas dėl 8 komandų A lygoje ir 5 ratų (keturi pilni, o penktajame susitinka tik pirmas šešetukas). Įdomiausia bus pamatyti, kaip pavyks užtikrinti nuostatus dėl 7 ir 8 A lygos ekipų likimo. Paskutinioji turėtų iškristi, o priešpaskutinė žaisti pereinamąsias rungtynes su I lygos antrąja ekipa. Pereinamosios rungtynės sugrįš lygiai po dešimties metų pertraukos. Paskutinį kartą toks “stebuklas” vyko 2006 metų pabaigoje, kai I lygoje tik aštuntąją vietą užėmęs Visagino “Interas” parbloškė A lygoje priešpaskutinėje vietoje finišavusią “Šilutę”. Tiesa, kitame sezone A lygoje žaidė ir vieni, ir kiti.

Lenkijos užkariavimas. Netikėtai viena populiariausių temų priešsezoniniu laikotarpiu tapo Vilniaus “Žalgirio” siaurame rate išsakytas sumanymas persikelti į Lenkijos čempionatą. Žinią į viešumą paleido Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius, pritarimą šiai idėjai išreiškė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Pats “Žalgirio” klubas viską pakomentavo taip, kaip potenciali jaunamartė XX amžiaus pradžioje apie galimybę ištekėti: lyg ir norėtų, bet kraičio nėra (“klubas neturi aukščiausius standartus atitinkančio futbolo stadiono”). Tik “Žalgirio” fanai išreiškė aiškų NE tokiems sumanymams.
Gali būti, kad viskas ir liks tik audra stiklinėje, nes Lenkijos užkariavimui reikia Lenkijos futbolo federacijos sutikimo, UEFA pritarimo ir Lietuvos futbolo federacijos nesipriešinimo tokio sumanymo įgyvendinimui. Praktiškai nepagaminamas kokteilis.

Trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių arba karas dėl Žalgirio. Praėjusiais metais LFF Vykdomasis komitetas neleido Kauno “Spyriui” persivadinti “Kauno Žalgiriu” bei pasiūlė Kauno klubui tartis su vieninteliu futbolo Žalgiriu norinčiu būti Vilniaus “Žalgiriu” dėl to, kas ir kaip turėtų vadintis. Klubai jokio susitarimo nepasiekė, tad šiemet LFF Vykdomasis komitetas nusprendė patenkinti “Spyrio” prašymą. Tai ne itin patiko vilniečiams ir ginčas su kauniečiais greičiausiai pasieks ir aukštesnes institucijas.

Iš A lygos į teismo salę. Sausio pradžioje dar kartą buvo prisimintas Panevėžio “Ekranas”. Tiesa, tas prisiminimas buvo ne itin malonus. Bent jau vienam asmeniui. FNTT Panevėžio apygardos valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ prezidentas A.Labinas pasisavino daugiau nei 2,5 mln. eurų. Dabar jau teismas spręs, ar “Ekrano” žlugimą lėmė ne tik objektyvios, bet ir subjektyvios priežastys.

Mūšis dėl pinigų. Trečiuoju teismo procesu, kuriame bus nagrinėjami Lietuvos futbolo klubų reikalai, gali tapti “Atlanto” ir “Tauro” ginčas dėl to, kas ir kam liko skolingas po to, kai Prancūzijos elitinės lygos klubui buvo perleistos teisės į Lietuvos U-21 rinktinės vartininką E.Gertmoną.

Mėnesio citata:

Lietuvos čempionatą aukšto lygio žaidėjai gali laimėti žaisdami atbuli.

Taip interviu “Lietuvos žinioms” pareiškė dabar jau buvęs LFF prezidentas Julius Kvedaras. Tik pamiršo paminėti, ką padarė per tuos šešiolika metų, kai užėmė aukščiausias pozicijas čempionatą kuruojančioje organizacijoje, kad tiems aukšto lygio žaidėjams reiktų daugiau pastangų.


Pasidalinkite

Related posts

2 Thoughts to “MF kronika: 2016 metų sausis”

  1. Kaip ten ta istorija su Kalniečiu ir Hummel treningais baigės?

  2. Remigijus

    Greičiausiai niekaip, nes bent jau viešai niekas nekalbėjo apie tai, kad tyrimas buvo rezultatyvus.

Leave a Comment