Nori keisti Lietuvos futbolo pasaulį? Keisk save!

Pasidalinkite

Dar niekada tiek dėmesio nesulaukę LFF prezidento rinkimai baigėsi. Išrinko, aišku, ne tą. Bent jau tokią nuomonę galima susidaryti peržiūrėjus įvairių žiniasklaidos priemonių pranešimus šia tema. Tačiau pasipiktinimas, kad Lietuvos futbolo federacijos nariai išsirinko ne tą žmogų, niekuo nesiskiria nuo piktinimosi, kad Seimo ar savivaldybių tarybų rinkimus laimėjo ne tie politikai. Tiek rinkimus laimintys politikai, tiek LFF Prezidentu išrenkamas kandidatas yra toks, kokie yra rinkėjai. Nesvarbu, ar kalbėtume apie visą Lietuvą, ar apie atskirą asociaciją.
Per pastaruosius keletą metų tapo populiaru viešai piktintis papuvusiomis Lietuvos futbolo viršūnėmis, bet jos tokios yra dėl to, kad papuvusios Lietuvos futbolo šaknys. Iš tokių šaknų negali išaugti gražūs, visiems patinkantys vaisiai.
Net jei būtų nutikęs netikėtas dalykas ir rinkimus būtų laimėjęs kažkas, save įvardijantis opozicija, niekas nebūtų pasikeitę. Netikite? Paskaitykite LFF įstatuose surašytus Prezidento įgaliojimus.
Galima kelti erzelį, kad LFF yra sumeistrauta taip, kad pranašumą turi tas, kas turi palaikymą vadinamosiose “techninėse asociacijose”, bet, kaip bežiūrėsi, apskričių federacijos vis vien sudaro daugumą. Ir jei jos panorėtų, tai turėtų ir Prezidentą, ir Vykdomąjį Komitetą (bent jau jo daugumą), ir Viceprezidentus. Tačiau kažkaip nenori. O ar apskritai gali norėti, jei, pavyzdžiui, Kauno apskrities futbolo federacijai nuo 1983 metų vadovauja Romanas Levinskas (paskutinį kartą, 2013 metais, už jį balsavo 12 iš 13 KAFF narių)? Tas pats, kuris buvo ankstesniame Vykdomajame komitete ir 61 balsu (iš 79) “už” išrinktas į naująjį. Trečiąją kadenciją Telšių apskrities futbolo federacijai vadovaujantis 68 metų Leonas Dunauskas taip pat sulaukė konferencijos dalyvių palaikymo (55 “už”). Tokioje kompanijoje (jei dar pripliusuosime ir “techninių asociacijų” narius Vykdomajame komitete) Edvinas Eimontas yra tikras šviesulys. Tačiau jei jis net ir norėtų kardinaliai pakeisti situaciją Lietuvos futbole ir keliauti ne evoliuciniu, o revoliuciniu keliu, jam nepavyktų. Nes revoliucija gali prasidėti nuo šaknų, o jos yra tokios, kurioms revoliucijų nereikia.
Andrius Mamontovas dainavo: “jei tu nori keist pasaulį – keisk pirmiau save“. Ir tai yra programa kiekvienam, kuris nori pakeisti Lietuvos futbolą.
Norite 2020 laimėti LFF Prezidento rinkimus, norite Lietuvos futbolo atgimimo, norite pokyčių? Tai pradėkite dirbti. Šiandien. Būtų geriau, jei būtumėte pradėję vakar ar net užvakar, bet gal pakaks laiko ir nuo šiandien. Lietuvoje futbolas yra mėgstamas, žaidžia jį tūkstančiai, futbolo klubų yra šimtai. Kodėl jie nedalyvauja savo apskričių federacijų veikloje? Kodėl nebando keisti situacijos? Norite būti Prezidentu – kalbėkite su jais. Su tais, kuriems nuo aštuoniolikos iki penkiasdešimt. Tik su tokiais galite iš tikrųjų atnešti permainų vėją į Lietuvos futbolą. Tik pradėję žygį nuo apačios galite pakeisti viršūnes.


Pasidalinkite

Related posts

One Thought to “Nori keisti Lietuvos futbolo pasaulį? Keisk save!”

  1. siauliai

    kazkaip Siauliuose irgi neaisku su blasavimu kokiu budu tapo prezidentu apskrities Neminesiu pavardes ir uz kokius nuopelnus jis ten atsirado

Leave a Comment