•
  •
  •

Galima sakyti, kad rugpjūtis buvo “Kruojos” mėnuo. Nors ir anksčiau Pakruojo klubas nuolat buvo minimas apžvalgose, paskutinis vasaros mėnuo pralenkė visus iki tol buvusius.

Rugpjūčio žvaigždės. Dažniausiai, išgirdus junginį “rugpjūčio žvaigždės”, kyla asociacija su krentančiomis žvaigždėmis. Atrodo, kad ir Lietuvos futbole rugpjūtis tampa krentančių žvaigždžių mėnesiu. 2012 metų rugpjūčio 21 dieną Vilniaus REO informavo LFF, kad traukiasi iš A lygos, 2015 metų rugpjūčio 25 dieną analogišką veiksmą atliko “Kruoja”. Kartu į nežinią pasiėmė ir I lygoje rungtyniavusią “Kruoją-2”.

Sutartų rungtynių prevencijos pertrauka? Rugpjūčio 16 dieną Šiaulių ir Pakruojo futbolininkai sudalyvavo naujoje atrakcijoje – greta rugpjūčio mėnesį įprastomis tapusių atsigaivinimo pertraukėlių turėjo ir sutartų rungtynių prevencijos pertrauką.
LFF sąžiningo žaidimo pareigūnas Gerhardas Dunauskas pasinaudojo savo įgaliojimais, sustabdė rungtynes ir paskaitė trumpą paskaitą apie sukčiavimo žalą keliems “Kruojos” futbolininkams.
Būtent šis įvykis bei pradėtas dar vienas tyrimas tapo pretekstu “Kruojos” vadovams žengti aukščiau aptartą žingsnį. Gali būti, kad Pakruojo klubas tiesiog “aplenkė” galimą LFF sprendimą pašalinti prasižengėlius iš A lygos. Kadangi “Kruoja” kartą jau buvo bausta, tai jai būtų grėsusios atnaujinto Drausmės kodekso 44 straipnio 8 punkte numatytos sankcijos: atimta iki dvidešimties taškų, bauda iki 12 tūkstančių eurų arba pašalinimas iš varžybų/perkėlimas į žemesnę lygą.

Nauji sutartų rungtynių medžioklės plotai? Rugpjūčio mėnesį sutartų rungtynių medžiotojai atsigręžė į I lygą. Pirmiausia buvo nutarta prevenciniais tikslais atidėti dvejas “Kruojos-2” rungtynes, kai įtarimai krito ant A lygoje žaidžiančios pagrindinės komandos. Nepraėjo net savaitė ir į tyrėjų akiratį pateko “Nevėžio” nelabai vykęs žaidimas antrajame dvikovos su “Žalgiriu B” kėlinyje – iki 65 minutės pirmavę 1:0 vėliau kėdainiečiai įsigudrino praleisti net 5 įvarčius (vieną įsimušė patys).

Tyla – gera byla. Taip sako liaudis, ir atrodo yra teisi. “Lokomotyvo” atstovas M.Rimas ir “Utenio” žaidėjas E.Mastianica išsakė savo abejones teisėjų kompetencija ir padarė tai tiesiai į futbolo.tv kameras. Ta proga LFF Drausmės komitetas prisiminė, kad tokiais pasisakymais yra kenkiama futbolo įvaizdžiui ir reputacijai ir skyrė įspėjimus. Dabar tiek M.Rimui, tiek E.Mastianicai teks arba tylėti iki sezono galo, arba išklausyti retorikos kursus, kaip tą patį pasakyti nesulaukiant griežtesnių sankcijų.

Bulvių laukas. Taip Jonavos “Lietavos” interneto svetainėje buvo apibūdinta Kazlų Rūdos aikštė. Nereikia būti dideliu futbolo aikščių ekspertu, kad pasakytum, jog Jonavos klubo teiginyje yra tiesos grūdas. Atrodo, kad Kazlų Rūdos klubo bandymas atsikratyti pelkių, kuriomis ne vieną sezoną garsėjo “Šilo” namų aikštė, ne itin pagerino bendrą dangos būklę. Kamuolys šioje aikštėje šoka polką ir tai netgi ne visada paranku patiems aikštės šeimininkams.
Tiesa pasakius, dar nežinome, ar Kazlų Rūdos klubui pavyko pasiekti ir pagrindinį tikslą – kadangi rugpjūtis buvo ypatingai sausas, tai negalima pasakyti, ar su rudeniškais orais nesugrįš ir pelkės.

Mėnesio citata:

“Pakvietėme įtartinus žaidėjus, pasakėme, kad pagal turimą informaciją ir pagal veiksmus šios rungtynės neatrodo švarios, ir paklausėme, ar jie tikrai elgiasi pagal sąžiningo žaidimo principus. Žaidėjai, žinoma, visi patikino, kad taip ir daro. Tada pratęsėme rungtynes. Manau, jog tai padarė teigiamą poveikį, žaidėjai pajuto, kad yra stebimi. Bent jau keistų įvarčių daugiau nebebuvo”.

Taip “Kruojos” ir “Šiaulių” rungtynių inspektorius Algimantas Galminas nusakė lietuviško žodžio galią. Jei futbolo funkcionieriai dažniau kalbėtųsi su futbolininkais dar prieš rungtynes, tai gal ir išvis sutartų rungtynių problemos neturėtume?