2015 metų I lyga: pusiaukelė

Pasidalinkite

lyga_150728Antradienį I lygos ekipos grįžta į aikštes po tris savaites trukusios pertraukos. Pasiekus pusiaukelę (iš tikrųjų vienu turu įbridus į antrą ratą) galima konstatuoti, kad kovo mėnesį pateikta prognozė didžiąja dalimi pasitvirtina. Iš tų, ką pavasarį įvardijau potencialiais lyderiais, tik Kaunas nepateisino vilčių ir dabar kovoja dėl vietos dešimtuke, o ne dėl medalių. Iš tų, kurie per pirmą ratą nustebino, galima paminėti Trakus-2 ir Panevėžį. Trakiškiai drąsiai į I lygą praktikuotis siuntė tuos, kurie A lygoje dažniausiai pasirodo tik po keitimų, o Panevėžiui įsibėgėti padėjo sezono eigoje prisijungę patyrę G.Tomkevičius ir M.Savėnas.
Kaip ir prognozuota, arčiau lentelės dugno atsidūrė Lokomotyvas ir Kražantė. Tiesa, abu šie klubai gali jaustis gana ramiai, nes pačiame dugne – dviejose “degančiose” vietose (būtent dvi komandos pagal nuostatus krenta iš I lygos) – įsikūrė Kruoja-2 ir Tauras. Tikėtina, kad ilgam, nes Tauro problemos kuo toliau, tuo grėsmingesnės, o pakruojiečiai, atrodo, nelabai jaudinasi, kaip atrodo dublerių ekipa.
Kadangi situacija apačioje daugiau mažiau aiški, šįkart dėmesį kreipsime tik į pirmąjį aštuonetą, kuris dar turi ir noro, ir jėgų tęsti kovą dėl medalių. Drąsiai brėžti brūkšnį iškart po aštuonių pajėgiausių leidžia ir devintoje pozicijoje esančios Šilutės sprendimas atsisveikinti su komandos lyderiais bei remtis vietiniu jaunimu. Dar pirmadienį Pamario ekipa skelbė, kad sudėtyje neliko vieno rezultatyviausių lygos žaidėjų M.Lukashevich bei keleto kitų svarbių žaidėjų. Antradienį baltarusio pavardė iš klubą palikusių futbolininkų sąrašo buvo išbraukta.
Pagrindiniais pretendentais triumfuoti I lygoje lieka Šilas ir Lietava. Nei vienas, nei kitas nesigiria, jog ėmėsi itin didelių žygių stiprinant sudėtį. Lietavai to matyt ne itin ir reikia, nes su dabartinėmis pajėgomis įsitvirtino pirmoje pozicijoje, o dar išsigydęs traumą sugrįžta A.Mockus. Tuo tarpu Šilas savo gretas sustiprino dar birželio pabaigoje, pasikvietęs A lygoje rungtyniavusį Ž.Banį. Pirmą ratą pavažinėjęs po Lietuvą antrajame Šilas turės milžinišką pranašumą prieš varžovus – dar 16 rungtynių žais savo aikštėje. Vargu, ar tai labai išgąsdins Jonavos ekipą. Jos laukia devyni susitikimai (penki iš eilės iki rugpjūčio vidurio) savoje aikštėje ir septyni – išvykose. Tiesa, bus dvi dvigubos “kritinės išvykos” – jau rugpjūčio mėnesį į Kazlų Rūdą ir Gargždus, o vėliau į Trakus ir Palangą. Gali būti, kad būtent jose ir bus sprendžiama klausimas, ar Lietava yra pajėgi laimėti I lygos pirmenybes.
Vieneriomis rungtynėmis už konkurentus daugiau sužaidusios Palangos forma tiesiogiai priklauso nuo to, kiek ir kokių žaidėjų deleguoja Atlantas. Dalis Atlanto futbolininkų, kurie vilkėjo Palangos marškinėliais, persikėlė į kitas ekipas. Tikėtina, kad juos teks keisti jaunesniais klaipėdiečiais. Rimčiausi išbandymai kurorto ekipos laukia rugpjūčio pradžioje, kai per devynias dienas teks atlaikyti Nevėžio, Bangos ir Šilo spaudimą. Trys pergalės – ir tu vienas pagrindinių pretendentų į medalius, trys pralaimėjimai – ir tu aštuonetuko gale.
Reikšmingiausi pokyčiai aštuonetuke liepos mėnesį įvyko Nevėžio klube. Kėdainiečiai atsisveikino su vyr.treneriu D.Urbelioniu, o komandos vairą patikėjo ir anksčiau klube dirbusiam S.Verteliui. Bene didžiausias Nevėžio praradimas – į užsienio klubą išvykęs A.Dos Santos. Taip pat atsisveikinta su D.Werling ir daugiau skandalais nei geru žaidimu pasižymėjusiu F.Paim. Juos keičia Klaipėdos Granitui priklausęs, bet daugiausia Minijoje žaidęs A.E Silva (matyt Kėdainių klubą “įtikino” keturi jo įvarčiai į Nevėžio vartus paskutinėse rungtynėse), Šilutei atstovavęs S.Babilius ir egiptietis F.Attia. Didžiausias antros sezono pusės iššūkis Nevėžiui – sudėtingas tvarkaraštis. Jau artimiausiu metu Kėdainių klubas keliaus į Gargždus, Palangą ir Jonavą. Vėliau teks svečiuotis ir pas kitus aštuoneto klubus – Vilniuje, Trakuose, Kazlų Rūdoje ir Panevėžyje.
Toks Kėdainių klubo kelionių planas suteikia vilčių Bangai ir Panevėžiui. Nei vienas, nei kitas klubas niekuo nenustebino per perėjimų langą. Gargždiškiai pasikvietė du buvusius Bangos futbolininkus, kurie pretenduos į startinį vienuoliktuką, o panevėžiečiai apskritai liko ramūs – vieninteliu papildymu tapo dar birželio pabaigoje prisijungęs A.Arlauskas. Ir vieniems, ir kitiems teks pakeliauti – Bangos laukia 9 išvykos, o Panevėžio net 10. Tiesa, skirtingai nei Nevėžio, Bangos išvykos kiek lengvesnės tiek varžovų, tiek atstumo prasme. Kiek sunkesnis Panevėžio grafikas – jame kelionės į Kazlų Rūdą, Vilnių, Trakus, Jonavą ir Palangą.
Į kovą dėl medalių gali įsijungti ir banguotai žaidžiantis Žalgiris B, dar turintis ir vienerias rungtynes atsargoje. Ar jaunieji vilniečiai pajėgūs atlaikyti vyresnių varžovų iššūkius, gali paaiškėti jau per artimiausias penkerias rungtynes, kai teks pakeliauti po visą Lietuvą – nuo Kazlų Rūdos iki Šilutės. Be to, žalgiriečiai atsisveikino su keturiais futbolininkais, iš kurių trys (L.Lidakevičius, A.Skuratovičius ir H.Vaineikis) vaidino pakankamai reikšmingą vaidmenį. Visgi, jei sostinės klubui bus svarbūs medaliai, namų rungtynėse, kurių baigiantis sezonui bus nemažai, galės pasitelkti pagrindinės sudėties žaidėjus (tai jau darė dvejose pirmojo rato dvikovose).
Aštuntoje vietoje esantys Trakai-2 antroje sezono pusėje turės verstis be vieno svarbiausių futbolininkų – A.Lipskis sugrįžo į Telšius. Be to, įtaką dublerių ekipos žaidimui gali padaryti ir pakankamai įtemptas pagrindinės komandos tvarkaraštis A lygoje. Tad trakiškių galimybės prasibrauti į prizininkų trejetą yra pačios mažiausios.
Ar galėtų kas nors sudrumsti aštuonetuko ramybę? Po to, kai Šilutė gerokai sumažino savo pajėgumus, atsakymas būtų: greičiausiai ne. Sudėtis stiprino Kaunas, Džiugas ir Minija, tačiau tie dešimt taškų tarp jų ir Trakų-2 yra pakankamai solidus intervalas. Galbūt šios komandos kiš pagalius į ratus tiems, kas dalysis medalius, tačiau pačios vargu ar pakils aukščiau devintosios vietos.


Pasidalinkite

Related posts

Leave a Comment