MF kronika: 2015 metų gegužė

Pasidalinkite

Atsigręžiame atgal ir fiksuojame, kas įdomaus, keisto, netikėto nutiko Lietuvos futbole per gegužės mėnesį.

Kapitonas pirmas spunka iš laivo? Netikėtu (tada taip atrodė) pralaimėjimu sezoną pradėję “Šiauliai” taip ir nesugeba įsibėgėti. Jei ne žaidimu, tai rezultatais šiauliečiai jau primena pernykštę “Dainavą” ar antros sezono pusės “Bangą”. Kai nesiseka, tai įvairūs klubai renkasi įvairius situacijos gerinimo būdus – vieni keičia trenerius, kiti atleidžia vilčių nepateisinusius futbolininkus. O “Šiauliuose” pirmasis iš laivo spruko klubo vadas – prieš šį sezoną generalinio direktoriaus pareigas užėmęs Antanas Sakavickas. T.y., tas laivo kapitonas, kuris suformavo visą įgulą (ir trenerį, ir žaidėjus). Tai kas dabar bus laivui? Nors yra sakančių, kad čia visai ne laivas, o ratai, ir visai ne kapitonas, o ta boba iš lietuvių liaudies patarlės …

Mūsų futbolo prievaizdų rūstybė. Melodrama “bausti, negalima pasigailėti”, galima sakyti, baigėsi tradiciškai. Nors oficialiai LFF drausmės komiteto verdiktas skambėjo gana įspūdingai (“už garbingo žaidimo principų pažeidimus diskvalifikavo šešis „Kruojos” komandos narius ir klubui skyrė baudą”) iš tikrųjų realią bausmę turėjo pajusti tik vienas “spektaklio” dalyvis – gynėjas Valdas Pocevičius. Kiti nubaustieji jau senokai susipakavo savo daiktus ir iškeliavo nežinoma kryptimi. Kol bausmės apims tik laikinas diskvalifikacijas Lietuvoje organizuojamų varžybų atžvilgiu, tol kova su sutartomis rungtynėmis primins garsiąją kovą su vėjo malūnais.

Rožių karai? XV amžiaus Anglijoje kilę dviejų šeimų karai XIX amžiuje buvo pavadinti rožių karais, nes abi šeimos kaip savo simbolį naudojo panašias, tik skirtingų spalvų (raudonos ir baltos) rožes. Taip sakant, pirma karas, po to – simboliai. O mūsuose karai kyla būtent dėl simbolių. Kauno “Žalgiris” užsimojo prieš sezono pradžią įkelti koją ir į Lietuvos futbolo aikštes bei “įsisūnijo” Kauno “Spyrį”, suteikdamas jam savo vardą. Šį manevrą pusiaukelėje sustabdė LFF, pabaksnojusi pirštu į savo nuostatus, kur parašyta, kad negali būti dviejų klubų tuo pačiu vardu (mano nuomone, diskutuotina nuostata). Ir dar LFF vadai pasiūlė klubams tarpusavyje susitarti. Bet, kaip tokiais atvejais sakoma, derybos buvo trumpos ir nevaisingos. O gegužės mėnesio viduryje ginklais žvanginti pradėjo Vilniaus “Žalgiris”, komunikacine prasme labai negrabiai pasiuntęs SEL stiliaus žinią “čia yra mano kiemas, šalin rankas” bendravardžiams iš Kauno.  Vėliau dar bandė pasakyti, ką iš tikrųjų norėjo pasakyti.
Žinote kuo baigėsi raudonai ir baltai rožėms? Henrikas VII abi sujungė į raudonai baltą Tiudorų rožę. Po šio fakto tiesiog girdžiu iš Vilniaus ir Kauno atvilnyjusį “fu”. Be abejo, taip Lietuvoje nenutiks (ne XV amžius, galiausiai), bet karai gali būti ilgai trunkantys ir su įvairiomis intrigomis.

Nesutapo charakteriai! Tokią priežastį dažnai nurodo besiskiriančios poros. “Sūduva” nusprendė, jog tokia priežastis yra pakankamai rimtas motyvas išsiskirti su saugu Vaidotu Šilėnu. Gaila, kad klubo administracijos direktorius nepatikslino, su kurio iš klubo vairininkų charakterio “krumpliaračiais” įvyko “nesutapimas”.

Apie žodžio jėgą. “Atlanto” žaidėjas D.Navikas Taurės finale iš aikštės buvo pašalintas po to, kai gavo antrą geltoną kortelę už rekomendacijas, kaip turėtų pasielgti teisėjas. Po rungtynių klaipėdietis nusprendė, kad dar ne viską pasakė G.Mažeikai. Tik pamiršo, kad liaudies išmintis sako: žodis žvirbliu išskrenda, o diskvalifikacija sugrįžta. A lygoje D.Naviką pamatysime nebent rugpjūčio mėnesį, kai baigsis trijų rungtynių diskvalifikacija. Likimo ironija – lygiai tiek pat dvikovų praleido V.Pocevičius dėl dalyvavimo galimai sutartose rungtynėse.

Auga kaip ant mielių! Tik taip galima pakomentuoti per trumpiau nei parą įvykusius pokyčius LFF Taurės turnyre. Pirmadienį vakare paskelbę, kad turnyre dalyvaus 57 komandos, o pirmame etape susigrums 18, jau antradienį 13 valandą (prieš traukiant burtus) organizatoriai informuoja, kad dalyvių yra 62, o pirmame etape žais 28 komandos (net ir kai kuriems etapo dalyviams tai buvo netikėta žinia). Apie ypatingus gebėjimus interpretuoti varžybų nuostatų 105 punktą jau rašiau, o va traukiant burtus paaiškėjo, kad galima užmerkti akis ir į 104 punktą, kuriame teigiama, kad Taurės turnyre negali dalyvauti susijusios komandos.

Mėnesio citata:

O žiūrovams į futbolininkus ir trenerius siūlau žiūrėti kaip į savo vaikus. Jeigu po kiekvienos klaidos daužysite jiems per užpakalį, sakysite: jūs blogi, kvaili, kokius juos užauginsite?

Taip Aurelijus Skarbalius pasiuntė žinią, jog nereiktų persistengti plakant liežuviais mūsų futbolininkų po kiekvienos nesėkmės, nes kitaip jie iš to nesėkmių rato gali ir nepabėgti.


Pasidalinkite

Related posts

Leave a Comment